Ústeckou živnostnicí roku je cukrářka, mezi firmami boduje výrobce kancelářských potřeb | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Ústeckou živnostnicí roku je cukrářka, mezi firmami boduje výrobce kancelářských potřeb

Ústeckou živnostnicí roku je cukrářka, mezi firmami boduje výrobce kancelářských potřeb

V Ústeckém kraji odbornou porotu nejvíce zaujala a titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 získala cukrářka Jaroslava Michalcová. Vodafone Firmou roku 2015 regionu se stala společnost HIT OFFICE s.r.o., která se zabývá výrobou kancelářských potřeb a dalších výrobků z papíru.

Již na počátku 20. let vlastnili předci paní Michalcové kavárnu ve Vídni. Jejím velkým snem bylo na rodinnou tradici navázat. Věděla, že ji čeká spousta práce, ale za svým snem šla na 100 %. Rozhodla se otevřít cukrárnu s kavárnou ve stylu 30. let. „Především jsem si musela doplnit vzdělání a vyučit se cukrářkou, protože ani dvě maturity, ani studium bakalářského oboru na univerzitě k otevření potravinářského provozu nestačí,“ popsala začátek svého podnikání Jaroslava Michalcová.

Jako každý začínající podnikatel se potýkala s finančními potížemi, sháněním prostor i s vlastními chybami. „Začátky byly hodně těžké, ale stálo to za to. Chtěla jsem kavárenství a cukrářství pozvednout na výsluní, stejně jako v oněch 20. - 30. letech a povedlo se. Dortletka je nyní centrem společenského dění,“ řekla na adresu svého splněného přání Jaroslava Michalcová.

Za své dorty a cukrovinky již nasbírala několik ocenění a nejvíce prý chutná zákazníkům zákusek Dortletka, připravovaný dle letitého rodinného receptu. „V současné době máme své stálé zákazníky, jezdí k nám turisté z celé republiky, zákusky a dorty od nás často cestují i do zahraničí,“ dodala Michalcová.

„Je to úžasný životní příběh. Původní úřednice začala podnikat v 57 letech.Pronajala si prostory, vzala si poměrně vysoké úvěr, věnuje tomu až 16 hodin denně a s dortem Dortletka pronikla až na Pražský hrad,“ zdůvodnil volbu vítězné živnostnice člen poroty Pavel Hons, zástupce České spořitelny.

Mezinárodně uznávaná obchodní značka, silné postavení na trhu a zázemí silného vlastníka. To vše stojí za společností HIT OFFICE s.r.o., vítězem kategorie Vodafone Firma roku 2015 Ústeckého kraje.

Společnost disponuje kvalifikovanými pracovníky s dlouholetými zkušenostmi v oboru a technologií pro realizaci těch nejsložitějších zakázek. Výrazný posun v před, zaznamenala firma také díky investici do nového oboru výroby V současné době byl realizován, pro společnost i celou skupinu, mimořádný projekt zakoupení divize výroby potravinářských tácků ze společnosti KAVALIERGLASS a.s. Jedná se o investici v řádu několika desítek milionu korun. Realizace projektu umožnila zvýšení obratu i počtu zaměstnanců o více než 100 % a HIT OFFICE s.r.o. se stal třetím největším výrobcem potravinářských tácků v Evropě,“ dodal zástupce vítězné firmy Jiří Šťastný.

„Stabilní a odpovědná firma s pevným zázemím, která výrazně podporuje růst podnikání a zaměstnanost v Ústeckém regionu,“ zdůvodnila volbu vítěze Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Ústeckém kraji si tuto cenu odnesla JVB Engineering s.r.o.

„Nebylo snadné vybrat jen jednoho vítěze, protože firem, které se snaží dělat něco navíc pro zaměstnance, komunitu a životní prostředí je tady hodně. Společnost, která si dnes titul odnesla, podniká na trhu už pěknou řádku let. Je stabilní, váží si svých zaměstnanců a pro komunitu v okolí organizuje řadu akcí,“ okomentovala volbu vítěze Martina Lešová z Vodafone Czech Republic.

„Tak jako v přechozích letech se zde objevily zajímavé profese a odvětví. Jsem ráda, že se ústecké firmy úspěšně starají o dobro svých zaměstnanců, o životní prostředí a aktivně podporují růst regionu. Živnostníci si do jednoho splnili svůj sen a to mi přijde skvělé. Bez ohledu na to, jestli podnikají 5 či 20 let,“ shrnula finálový večer porotkyně Silvie Horáková zastupující společnost ČEZ Prodej.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Ústeckého kraje 2015:
1.
HIT OFFICE, s.r.o. (výrobce kancelářských a dalších potřeb z papíru - Teplice)
2.
R A C s.r.o. (výroba zařízení a strojů na zakázku - Děčín)
3.
Good Sailors, s.r.o. (vyhledávání a pomoc při realizaci projektů zaměstnávajících handicapované lidi - Děčín)

Česká spořitelna Živnostník roku Ústeckého kraje 2015:
1.
Jaroslava Michalcová (provoz cukrárny a kavárny ve stylu 30. Let - Roudnice nad Labem)
2. Kamila Jahodová
(výroba oblečení dle vlastních návrhů - Děčín)
3. Janka Kovandová
(výroba a prodej cukrářských výrobku - Libouchec)

Vodafone Odpovědná firma roku Ústeckého kraje 2015:
JVB Engineering s.r.o.
(projektování a instalace odsávání a filtrací vzduchu, průmyslové vysoušení - Rumburk)