Jihočeský kraj zná své podnikatelské šampióny. Nejlepší firma se zaměřuje na výrobu dětského oblečení. Nejlepší živnostnicí je švadlena, která šije pánské košile a dámské halenky | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Jihočeský kraj zná své podnikatelské šampióny. Nejlepší firma se zaměřuje na výrobu dětského oblečení. Nejlepší živnostnicí je švadlena, která šije pánské košile a dámské halenky

Jihočeský kraj zná své podnikatelské šampióny. Nejlepší firma se zaměřuje na výrobu dětského oblečení. Nejlepší živnostnicí je švadlena, která šije pánské košile a dámské halenky

Vodafone Firma roku 2017 Jihočeského kraje se jmenuje Unuodesign a specializuje se na dětské oblečení a výrobu látkových plen. Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Jihočeského kraje získala Věra Vávrová, která úspěšně podniká v textilnictví a válcuje i zahraniční konkurenci.

Pro vítězku kategorie Česká spořitelna Živnostník roku Věru Vávrovou byla motivací samostatnost a znalost výroby, které chtěla uplatnit podle svých představ. A to přesto, že během let došlo k absolutnímu útlumu textilní a oděvní výroby a nástupu laciného dovozu z Číny. Proti asijské konkurenci nicméně obstála. Otevřela dva obchody v Praze a Českých Budějovicích. „Valutou je profesionalita našich pracovníků, osobní kontakt se zákazníkem, flexibilita a rychlost s jakou dovedeme i během několika hodin vyrobit košili podle požadavků zákazníka,“ uvedla Vávrová. V blízké budoucnosti ji čeká výstavba nové továrničky s veškerým příslušenstvím.

„Podniká v oboru, který má neskutečně dravou konkurenci. Vydala se svou vlastní cestou. Staví podnikání na kvalitě a spousta zákazníků si ráda za kvalitu připlatí. Dalším jejím přesahem je vzdělávání vlastních zaměstnanců. To je cesta i pro další, jak si vychovat loajální zaměstnance,“ zhodnotila vítěznou živnostnici členka poroty Helena Jehličková z České spořitelny.

Stříbro si odváží Libor Pražan, který se věnuje uměleckému nábytkářství a restaurátorství. Každý kus jeho nábytku je skutečný originál. Bronz si zasloužila sklářská designérka Blanka Musílková, která vyrábí na sklářském kahanu svatební doplňky, unikátní skleněné šperky v kombinaci s krajkou, hedvábím nebo kovaným železem, skleněné stavebnice a originální dárky.

Mezi firmami odbornou porotu podnikatelským příběhem zaujala společnost Unuodesign. Firma se zaměřuje na výrobu dětského oblečení a látkových plen z certifikovaných materiálů. Vzory na látkách, které společnost nabízí, si její majitelka vymýšlí sama. Ve volném čase navíc natáčí videa, ve kterých učí šít. „Podnikání jsem začala doma z "obýváku" a když jsem viděla, že by se tím dalo reálně vydělat, pustila jsem se do toho naplno. Největší motivací pro mne byly mé čtyři děti, které jsem musela uživit a chtěla jsem pro ně zajistit co nejlepší budoucnost,“ komentovala majitelka firmy Petra Plemlová. Jejím cílem je stát se uznávaným leaderem a ještě více expandovat do zahraničí.

 „Jedná se o velmi silný obchodní a podnikatelský příběh. Patrné je osobní zapálení a srdce, které paní Plemlová do podnikání dala. Má jednoznačně výborný hospodářský výsledek,“ zhodnotila členka poroty Silvie Pánková z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost Kámen a písek, v současné době dominantní výrobce kameniva v Jihočeském kraji. Bronzovou příčku obsadila společnost EFAFLEX, výrobce rychloběžných průmyslových vrat.

V každém kraji je také vyhlašován vítěz kategorie Vodafone Odpovědná firma roku 2017. Tuto cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. V Jihočeském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost EFAFLEX-CZ věnující se výrobě průmyslových vrat, která se exportují do celého světa. „Svým zaměstnancům nabízí nejen nadstandartní benefity, ale stará se i o zvyšování jejich kvalifikace a vzdělání. Je také aktivním členem komunity, ve které působí. Spolufinancuje projekty pro osoby s postižením, občanské iniciativy v regionu a sportovní akce. Zakládá si na otevřené komunikaci k zaměstnancům i okolí. EFAFLEX zavádí moderní technologie ke snižování znečištění a energetické spotřeby a přispívá životnímu prostředí také sázením zeleně,“ zdůvodnil volbu Jan Fencl, programový manažer Vodafone Czech Republic.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2017, Česká spořitelna Živnostník roku 2017 i Vodafone Odpovědná firma roku 2017 se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2017 Jihočeského kraje:
1. Unuodesign s.r.o. – výroba dětského oblečení (Tábor)
2. Kámen a písek, spol. s r.o. – těžba a zpracování kamene (Český Krumlov)
3. EFAFLEX-CZ s.r.o.  výroba rychloběžných průmyslových vrat (Opařany)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Jihočeského kraje:
1. Věra Vávrová  textilní výroba (Vimperk)
2. Libor Pražan – umělecké nábytkářství a restaurátorství (České Budějovice)
3. Blanka Musílková  sklářská designová práce (Mirotice)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Jihočeského kraje:
EFAFLEX-CZ s.r.o.  výroba rychloběžných průmyslových vrat (Opařany)

Kontakt pro média:
David Pavlát
PR Specialist
+420 777 771 087
david.pavlat@communa.cz
www.firmaroku.cz|www.zivnostnikroku.cz