Jihočeská živnostnice roku vyrábí oblečení na nošení dětí, vítězná firma stroje na zpracování odpadu | Firmaroku.cz
Tiskové zprávy > Jihočeská živnostnice roku vyrábí oblečení na nošení dětí, vítězná firma stroje na zpracování odpadu

Jihočeská živnostnice roku vyrábí oblečení na nošení dětí, vítězná firma stroje na zpracování odpadu

Titul Česká spořitelna Živnostník roku 2015 si v Jihočeském kraji odnesla Rehana Ježková. Vyrábí oblečení určené pro rodiče, kteří své děti nosí na těle. Vodafone Firmou roku 2015 Jihočeského kraje se stala společnost BRIKLIS zabývající se výrobou a vývojem zařízení na zpracování odpadu.

Když se na prahu 90. let vrátili z návštěvy Německa, přišli pánové Medek a Šmejkal s myšlenkou vyrábět dřevěné brikety. Nedostatek peněz na koupi zařízení odmítli řešit dlouhodobým úvěrem od banky a zkusili lis vyrobit sami. „První prototyp jsme postavili na koleně v garáži,“ řekl o začátcích firmy Miroslav Šmejkal.

Amatérsky vyrobený lis ve zkouškách obstál a tak začali s výrobou. Zásadní je pro společnost blízký kontakt se zákazníkem i z důvodu toho, že výrobky jsou šité zákazníkům na míru a blízký kontakt dovoluje požadavky a problémy řešit rychle a ke spokojenosti obou stran. „Není důležité, zda chce zákazník briketovat dřevo, slámu, papír či kovy. Umíme lisovat většinu požadovaných odpadů,“ dodal Šmejkal.

„Firma je 25 let lídrem ve svém oboru a úspěšně expanduje do zahraničí. Pozitivně vnímám to, že pomáhají regionu a okolí tím, že svými výrobky umožňují ostatní firmám snižovat zátěž na životní prostředí,“ uvedla na adresu vítězné firmy porotkyně Silvie Pánková z Vodafone Czech Republic.

Živnostnice dodává pohodlí rodičům i dětem

Narozené děti patří k mámě. Toť jasný názor vítězky kategorie Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Jihočeského kraje. A tak Rehana Ježková obě své děti nosila na těle v šátku. Ale jak se obléci když přijde zima? „Navlíkat dítě do kombinézy a sebe do zimní bundy a ještě se vázat do šátku je naprosto nepředstavitelné a hlavně nepohodlné. Začala jsem si tedy upravovat své bundy a kabáty a šít vpínací vsadky. V roce a půl svého prvorozeného syna jsem si vlastními silami pořídila první bundu, speciálně určenou pro nošení dětí. Byla špatně ušitá, čouhaly z ní nitě, byla nesmírně drahá a vlastně ani nebyla hezká, ale bylo nám teplo. Jak jsem za ní byla ráda!“ podkreslila své začátky Rehana Ježková.

Po narození dcery kontaktovala lokální šicí dílnu a otevřela e-shop s produkty pro ty, kteří nosí děti na těle. Z dvou produktů se stalo podstatně více a další již má v hlavě. I když uznává. „Není to vždy snadné a únava se dostavuje, ale výsledky za to stojí. Věřím totiž, že jakou energii vysíláme, taková se nám vrací,“ dodala Ježková.

„Líbí se mi samotný nápad, který si získal zákazníky po celém světě. Oceňuji také raketový nástup jejího podnikání, a to že i když pracuje na 200%, dokáže se plně postarat jak o pracovní, tak rodinný život,“ okomentoval nejlepší živnostnici jeden z porotců Václav Dvořák z České spořitelny.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2015. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Asociací společenské odpovědnosti. V Jihočeském kraji si tuto cenu odnesla společnost BRIKLIS, pro kterou to bylo již druhé ocenění slavnostního večera.

„Vítězná firma pečuje o své zaměstnance formou speciálních benefitů mezi které patří například příspěvek na dopravu. Mimo jiné pořádá pravidelné společenské akce pro stávající i bývalé zaměstnance. Nejrůznější akce a organizace podporuje společnost také v regionu. V neposlední řadě se firma soustředí na snižování emisí a hluku při výrobě,“ zdůvodnila výběr vítěze Silvie Pánková z Vodafone Czech Republic.

„Ve finále se objevili tradiční živnostníci, u kterých oceňuji, že se dokáží prosadit nejen v České republice, ale také v zahraničí. V kategorii firem se mi líbí schopnost přetvořit neživý či starý produkt na něco zcela nového, specifického a užitečného,“ zhodnotil krajské kolo porotce David Podhajský ze skupiny ČEZ.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2015, Česká spořitelna Živnostník roku 2015 i Vodafone Odpovědná firma roku 2015 se uskuteční 9. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku Jihočeského kraje 2015:
1. BRIKLIS spol. s r.o. (vývoj a výroba zařízení na zpracování odpadu - Malšice)
2. Kovostroj Bohemia, s.r.o. (výroba ocelových výztužných profilů do plastových oken - Týn nad Vltavou)
3. Hojdarovi, s.r.o. (výroba piva a provoz restaurace - Borová Lada)

Česká spořitelna Živnostník roku Jihočeského kraje 2015:
1. Rehana Ježková (výroba oblečení určeného pro rodiče, kteří nosí své dítě na těle v šátku nebo ergonomickém nosítku - Tábor)
2. Vladimír Cais (pekařská výroba, pekařství - Vlachovo Březí)
3. Gustav Němec (komerční bezpečnost, ostraha objektů, detektivní služby - Tábor)

Vodafone Odpovědná firma roku Jihočeského kraje 2015:
BRIKLIS spol. s r.o. (vývoj a výroba zařízení na zpracování odpadu - Malšice)